Technologia Smart Blue

Urządzenia z inteligentnej serii SMART BLUE są najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

W myśl zasady

tylko najlepsze jest wystarczająco dobre.

Skomplikowana technologia, którą udało się dzięki pracy inżynierów przekazać w bardzo prosty sposób.
Nie ma potrzeby wyliczania ilości wody między regeneracjami ani żadnych innych parametrów.
Wystarczy wprowadzić do głowicy twardość wody surowej (wg kropelkowego testu sprzedawanego w komplecie z urządzeniem) i cieszyć się bezobsługową pracą urządzenia.

Urządzenie kontroluje przepływ wody, oblicza średnią dobową i na podstawie tych wyliczeń dobiera optymalną ilość wody i soli do regeneracji, która odbywa się w systemie UP-FLOW .
Po znacznym spadku dobowego przepływu wody samo wprowadzi „tryb wakacyjny” i przeprowadzi regenerację zużywając tylko 1/3 ilości wody i soli. Oznacza to, że regeneracje odbywają się zawsze tylko wtedy kiedy jest to niezbędnie i potrzebne (a nie, regularnie co określoną ilość wody) regenerując np. tylko część złoża.
Budowa głowic oparta jest na technologii dysków ceramicznych. Dyski wypalane są w temperaturze 1680 st. C i osiągają twardość powyżej 85 st. w skali HRA . Dzięki temu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością.
Do każdego urządzenia można dołożyć moduł WIFI, który pozwala na śledzenie wszystkich etapów pracy urządzenia w specjalnej aplikacji w telefonie. Klient dostaje także czytelne powiadomienia np. o braku soli.